Як підготуватися на останній дзвоник
Свято останнього дзвоника – найважливіша подія у житті випускників. У цей день вони прощаються не лише зі школою, а й з дитинством. Підготовка до останнього дзвоника зазвичай починається ще на початку останнього навчального року: випускники продумують останні слова, які скажуть вчителям, готують творчі номери, стінгазети, підбирають вбрання. У цей час без діла не сидять батьки та шкільні організатори. Для них важливо, аби останній дзвоник та щасливі спогади про школу назавжди залишились у пам’яті дітей.
Як підготувати випускників до свята останнього дзвоника
Аби свято останнього дзвоника вийшло незабутнім та радісним, слід передбачити декілька моментів:
- Визначитися з місцем проведення останнього дзвоника. Традиційно урочистості проводять на шкільному подвір’ї, де збирається уся школа, або у актовій залі, куди запрошують одинадцятикласників, вчителів та батьків.
- Розробити сценарій проведення свята. Цей момент є дуже важливим, адже завдяки сценарію останній дзвоник пройде злагоджено та організовано. Зазвичай у сценарії покроково визначають розташування класів та гостей, мить підняття державного прапора, черговість виступів, концертні номери тощо.
- Продумати урочисті та пам’ятні моменти, такі як посвячення у випускники, запуск повітряних кульок, вручення пам’ятних подарунків школі, останній вальс, загальна класна фотосесія.
- Подбати про музичну апаратуру та звук. Від цього залежить загальна атмосфера свята. За допомогою голосного та чистого звуку вдасться не лише втримати увагу усіх учасників заходу, а й донести до них важливість цієї події.
Зазвичай готуватися до останнього дзвоника починають вже листопаді-грудні. Такий поспіх не даремний. Адже, наприклад, атрибутику потрібно замовляти заздалегідь, тому що напередодні свята попит на неї значно зростає.
Випускні стрічки на останній дзвоник
Серед атрибутів останнього дзвоника можна виділити медалі випускника, дзвіночки, дипломи та грамоти і, звичайно ж, стрічки випускника. До речі, випускна стрічка – це обов’язковий атрибут, який виділяє головних винуватців свята серед решти школярів, додає їм впевненості та залишається на довгу пам’ять.
Як правило, випускні стрічки замовляють на весь клас, а то й на декілька відразу. Кожен клас обирає свій колір стрічки. Найбільш популярними є червоний, рожевий, синій, фіолетовий, бірюзовий, зелений, білий. Останнім часом чимало школярів віддають перевагу синьо-жовтим стрічкам.
Окрему увагу слід приділити напису на стрічках. Він може бути стандартним, тобто містити статус одинадцятикласника та рік його випуску зі школи, а може бути іменним. Такий напис включає ще й ім’я та прізвище випускника, клас, номер школи, її логотип та девіз. Інколи на зворотному боці стрічки батьки просять нанести побажання своїм дітям.
Окрім стрічок можна замовити маленькі дзвіночки. Їх, да речі, чіпляють не лише випускникам, а й дітлахам, які закінчили перший клас.
Атрибутика, художні номери, напутливі слова, посмішки друзів та сльози батьків – усе це назавжди закарбується у пам’яті одинадцятикласників. Свій останній дзвоник вони згадуватимуть усе життя.